AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Rolety dzień noc Warszawa

Roleta w oknie – czy jest konieczna?

Osłony okienne są niezwykle popularne – i to na całym świecie. Chęć przesłonięcia wnęki okiennej wynika z różnych czynników. Ochrona wnętrza przed nadmiernym światłem, a także przed spojrzeniami sąsiadów oraz przechodniów, to główne przyczyny, dla których montujemy w oknach rolety.

Przed zakupem odpowiedniej osłony okiennej często zadajemy sobie pytanie: czy roleta jest obowiązkowym elementem wystroju pomieszczenia? Czy da się bez niej funkcjonować? Odpowiedź brzmi: da się, choć takie rozwiązanie może okazać się niekomfortowe i niepraktyczne, o czym poniżej.

Skandynawowie nie montują rolet?

Przeglądając projekty wnętrz w stylu skandynawskim można dojść do wniosku, że nasi sąsiedzi z północy lubują się w „pustych”, niczym nie przesłoniętych oknach. Tak skrajnie minimalistyczne podejście do tematu nie sprawdzi się jednak u każdego. Stwierdzenie, że w kulturze skandynawskiej całkowicie zrezygnowano z osłon okiennych jest mocno przesadzone. Co prawda sami Skandynawowie nie kryją swej niechęci do firan oraz wszelkiego rodzaju sztucznych tiulów i żakardów, ale po innego rodzaju (ekologiczne) osłony okienne sięgają bardzo chętnie.

A gdy nastaje mrok?

W Skandynawii roleta przydatna byłaby zwłaszcza zimą, gdy dzień jest krótki, a po zmierzchu wszechogarniająca ciemność próbuje przedrzeć się do wnętrza mieszkania. Wówczas proste rolety wykonane z naturalnych materiałów wprowadzają do pomieszczenia przyjemny, ciepły nastrój. W Szwecji popularnym zwyczajem jest ustawianie na parapecie zapalonych lampek, które sprawiają, że dom – zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz – wydaje się bardziej przytulny i jasny.

Aranżacja okna z roletą w roli głównej

Tak naprawdę sama roleta wystarczy, aby nadać aranżacji okna charakteru. Szeroki wybór kolorów i wzorów osłon okiennych dostępnych w ofercie marki ALEROLETY sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Gładkie lub z motywem, w kasetce albo wolnowiszące.

Połączenie rolety i zasłony

To jedno z najmodniejszych rozwiązań aranżacyjnych i swego rodzaju kompromis pomiędzy posiadaniem funkcjonalnej rolety, a chęcią „podrasowania” wystroju okna dekoracyjną zasłoną. Ważne, aby produkt spełniał wszystkie wymogi jakościowe oraz estetyczne. Solidna roleta wykonana z wysokiej jakości materiałów posłuży nam przez wiele lat.

Dzięki rolecie marki ALEROLETY w prosty i szybki sposób:

  • zredukujemy wpadające do wnętrza światło słoneczne

  • uchronimy się przed spojrzeniami przechodniów i sąsiadów

  • zapewnimy sobie poczucie intymności

  • zyskamy efektowną dekorację okna

  • przesłonimy każde okno – nawet to o nietypowych wymiarach.

Dekoracyjne i minimalistyczne, nowoczesne lub klasyczne – zachęcamy do zapoznania się z ofertą osłon okiennych naszej marki!

Białe osłony okienne – gdzie się sprawdzą?
Dobór rolety do wystroju wnętrza w 3 krokach