AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Zielone rolety Warszawa

Dobór rolety do wystroju wnętrza w 3 krokach

Roleta plisowana czy gładka? Jednokolorowa, a może z ciekawym motywem? W tym artykule podpowiadamy, jak w trzech krokach dopasować osłonę okienną do konkretnego pomieszczenia. Zatem zaczynamy!

Wybierając idealną roletę wewnętrzną, warto zwrócić uwagę na 3 aspekty:

  1. Przeznaczenie pomieszczenia

Inaczej zaaranżujemy okno w salonie, a inaczej w kuchni lub pokoju dziecka. W strefie dziennej czy też jadalnianej możemy pozwolić sobie na efektowne rolety rzymskie, z którymi uzyskamy lekką i przytulną aranżację. W łazience zaś sprawdzą się na przykład żaluzje aluminiowe odporne na wilgoć.

Do pomieszczeń na poddaszu pasować będą rolety dachowe wykonane na wymiar. W pokoju dziecięcym oraz w kuchni warto zamontować roletę wykonaną z plamoodpornej tkaniny. Tu sprawdzą się na przykład impregnowane rolety materiałowe w kasetkach, dostępne w kilku wariantach:

  • żakardowe (delikatnie rozpraszające światło)

  • uniwersalne (materiał, z którego są wykonane subtelnie przepuszcza światło, ale jednocześnie chroni wnętrze przed ciekawskimi spojrzeniami osób z zewnątrz, ulicznymi latarniami itd.)

  • podgumowane (w pełni zaciemniające, które znajdują zastosowanie w sypialniach, biurach i innych pomieszczeniach wystawionych na nadmierne promienie słoneczne).

  1. Motyw przewodni aranżacji

Motywem przewodnim wystroju pomieszczenia może być kolor, dominujący materiał (np. drewno, metal, szkło), albo też konkretny styl aranżacyjny – skandynawski, glamour, minimalistyczny, rustykalny itp. Marka ALEROLETY oferuje zarówno gładkie, nowoczesne modele osłon okiennych (m.in. estetyczne rolety wolnowiszące), jak i eleganckie rolety z motywem kwiatowym lub roślinnym, które podkreślą charakter wnętrza i dodadzą mu przytulności.

W otwartych loftowych przestrzeniach sprawdzą się również żaluzje drewniane lub aluminiowe oraz tzw. verticale, czyli żaluzje pionowe doskonale podkreślające designerski wystrój pomieszczenia. We wnętrzach urządzonych w stylu wiejskim lub vintage urokliwie będą się prezentować naturalne żaluzje drewniane, które można zamontować w profilu szyby, do profilu okna lub do ściany.

  1. Funkcjonalność rolety

Estetyka i precyzja wykonania osłony okiennej to jedno, ale liczy się również funkcjonalność danego modelu. Przykładem mogą być niezwykle praktyczne rolety typu dzień-noc, które można spotkać zarówno w biurach i obiektach komercyjnych, jak i w prywatnych mieszkaniach. Podobnie jak rolety plisowane, umożliwiają częściowe przesłonięcie okna, stopniując tym samym dostęp światła do wnętrza. Są przy tym łatwe w obsłudze, a dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów, będą służyć przez lata.

Zachęcamy do kontaktu!

Roleta w oknie – czy jest konieczna?
Najmodniejsze osłony okienne tego sezonu