AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Plisy w oknie

Roleta plisowana – ze sklepu czy od producenta

Trudno odmówić plisom funkcjonalności i dekoracyjności. Ten rodzaj osłony okiennej ma wiele do zaoferowania: ponadczasowy wygląd, który pasuje zarówno do klasycznych, jak i ultranowoczesnych aranżacji, łatwość obsługi, a także wysoką wytrzymałość (o ile roletę plisowaną wykonano z solidnych materiałów). Bogaty wybór kolorów tkanin sprawia, że bez problemu dopasujemy osłonę do stylu pomieszczenia. Plisy sprawdzą się w domu i w biurze. Będą elegancką ozdobą salonu lub sypialni.

Trzeba podkreślić, że jedną z największych zalet rolet plisowanych jest to, że pasują one do każdego rodzaju okna – bez względu na jego wymiary czy kształt. Plisy można montować w oknach trójkątnych, trapezowych czy też okrągłych. Świetnie prezentują się na dużych przeszkleniach, na przykład w ogrodzie zimowym lub w salonie z wyjściem na taras.

Zalety rolet plisowanych od producenta

Nie da się ukryć, że osłony okienne oferowane przez firmy specjalizujące się w ich projektowaniu i produkcji są znacznie trwalsze, a tym samym mniej podatne na uszkodzenia. Sklepowe plisy nierzadko wykonuje się z wątpliwej jakości materiałów, co przekłada się na estetykę oraz funkcjonalność.

Najczęstsze usterki rolet plisowanych:

  • zerwany sznurek

  • odkształcenie materiału

  • odbarwienia powstałe wskutek nieodpowiedniej pielęgnacji

Do wyżej wymienionych usterek może dojść zarówno w przypadku osłon sklepowych, jak i tych zakupionych bezpośrednio u producenta. Niemniej istnieje znacznie większe ryzyko, że to właśnie plisy z marketu będą stwarzać problemy podczas codziennej eksploatacji. Cienki materiał podatny na zabrudzenia, czy też kiepskiej jakości mocowanie rolety mogą skrócić jej „żywotność”. Co do odbarwień i plam, mamy kilka sposobów na ich bezpieczne usunięcie.

Pielęgnacja rolet plisowanych

Bez względu na to, czy plisy pochodzą ze sklepu budowlanego, czy też zakupiliśmy je u renomowanego producenta, istotną rolę odgrywa odpowiednia pielęgnacja osłony. Aby uniknąć trwałych zabrudzeń, warto regularnie odkurzać plisy za pomocą miotełki do kurzu lub lekko zwilżonej szmatki. W skrajnych przypadkach, gdy powstałej na materiale plamy nie da się usunąć delikatnym płynem do naczyń, można zafundować plisom kąpiel wodną. Trzeba jednak pamiętać, że nie zaleca się stosowania silnych detergentów, ani moczenia plis zbyt długo.

I jeszcze jedna ważna uwaga: o ile solidna roleta plisowana, wykonana z wysokiej jakości materiałów, nie straci swych walorów estetycznych i użytkowych po takiej kąpieli, to w przypadku plis zakupionych w markecie, takiej pewności już nie ma.

Pamiętajmy, aby przestrzegać zaleceń producenta. Zarówno tych, dotyczących sposobów czyszczenia rolet plisowanych, jak i tych związanych z ich codzienną eksploatacją. Każdą usterkę warto skonsultować ze specjalistami.

W ofercie marki AleRolety znaleźć można eleganckie plisy okienne na wymiar, dostępne w różnych wariantach kolorystycznych. Mają Państwo pytania? Zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem!

Rolety dzień-noc z marketu – czy to dobry pomysł?
Żaluzje ze sklepu czy od producenta?