AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Rolety dzień-noc w drzwiach

Rolety dzień-noc z marketu – czy to dobry pomysł?

Kupowanie jakichkolwiek osłon okiennych „w ciemno” bardzo często okazuje się błędem. Takie „błędy” nierzadko popełniamy podczas codziennych zakupów w markecie. Pod wpływem chwili decydujemy się na produkty, które w rezultacie się u nas nie sprawdzają. Dotyczy to również sklepowych rolet i żaluzji, w tym osłon dzień-noc. Kusić może promocyjna cena lub efektowny wygląd (przynajmniej na pierwszy rzut oka). W gruncie rzeczy jednak, tańsze odpowiedniki tego typu produktów nie zawsze zdają egzamin. Dlaczego? Zachęcamy do dalszej lektury!

Zalety rolet dzień-noc

Roleta okienna dzień-noc to jedno z nowszych rozwiązań wprowadzonych na polski rynek. Szybko zyskały popularność dzięki swej funkcjonalności oraz niewątpliwym walorom estetycznym. Osłony tego rodzaju pasują zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacji wnętrz. Doskonale wyglądają w przestrzeni mieszkalnej oraz biurowej. Umożliwiają łatwe regulowanie stopnia nasłonecznienia pomieszczenia w zależności od aury za oknem i pory dnia. Solidna roleta dzień-noc nie sprawia problemu w codziennej eksploatacji. Prawidłowo użytkowana działa płynnie, a dzięki świetnej estetyce stanowi dekorację samą w sobie.

Co się może zepsuć?

W tanich roletach dzień-noc, które wykonano z gorszej jakości materiałów, częściej dochodzi do usterek. Niektóre z nich wymagają drobnych napraw, a inne – wymiany osłony na nową. Może się na przykład okazać, że tkanina jest zbyt cienka, podatna na odkształcenia i w dodatku strzępi się. Co więcej, roleta dzień-noc z marketu budowlanego, z uwagi na wady konstrukcyjne lub nieodpowiednie użytkowanie może wypadać z zaczepów mocujących.

Zdarza się jednak, że nawet najwyższej jakości osłona pochodząca od sprawdzonego producenta ulega uszkodzeniu.

Na ogół dzieje się tak w kilku przypadkach:

  • wskutek usilnej próby zwinięcia/rozwinięcia rolety doszło do zerwania łańcuszka lub uszkodzenia całego mechanizmu sterującego osłoną (nie zalecamy szarpania za łańcuszek; jeśli roleta nie pracuje płynnie, zgłośmy problem fachowcom)

  • wyczyściliśmy osłonę w nieodpowiedni sposób i ta przestała działać jak należy (warto zapoznać się z poniższymi wskazówkami dotyczącymi pielęgnacji osłon okiennych typu dzień-noc)

  • doszło do uszkodzenia/zerwania rolety przez malucha lub domowego zwierzaka (takie przypadki są bardzo częste)

  • elementy konstrukcyjne osłony z biegiem lat uległy zużyciu (wówczas być może wystarczy wymienić wyeksploatowaną część na nową).

Aby roleta dzień-noc posłużyła nam przez długi czas, należy pamiętać o kilku kwestiach:

  • kurzu i drobnych zabrudzeń z rolety pozbędziemy się używając wilgotnej szmatki; nie zaleca się stosowania środków chemicznych, ani mocno ściernych gąbek bądź szczotek

  • czyśćmy osłonę regularnie (najlepiej „na sucho), nie fundujmy jej kąpieli wodnej!

  • przestrzegajmy wskazówek producenta, a w razie awarii lub jakichkolwiek wątpliwości, poprośmy o pomoc specjalistów.

Wysokiej jakości rolety dzień-noc na wymiar znaleźć można w ofercie marki AleRolety. Zapraszamy!

Roleta zewnętrzna na wymiar – tylko u producenta
Roleta plisowana - ze sklepu czy od producenta