AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Nowoczesne technologie w osłonach okiennych – podsumowanie

W ostatnich tygodniach omawialiśmy najpopularniejsze rozwiązania technologiczne stosowane w projektowaniu i produkcji nowoczesnych osłon okiennych. Dziś nadszedł czas na krótkie podsumowanie. Czy warto zainwestować w roletę sterowaną zdalnie? Jak takie osłony sprawdzają się na co dzień? Ile to wszystko kosztuje? Zachęcamy do lektury!

Roleta rolecie nierówna

Każda osłona okienna powinna spełniać podstawowe zadanie, czyli chronić wnętrze przed nadmiernym nasłonecznieniem. W zasadzie wystarczy zwykła przesłona wykonana z tkaniny, drewna lub aluminium i łańcuszek do sterowania. Czego chcieć więcej?

Codzienne użytkowanie osłony okiennej, rozwijanie, a następnie zwijanie materiału w zależności od pory dnia zwykle nie sprawia większych trudności. Miło jednak jest nie musieć o tym pamiętać. Współczesny dom to coraz częściej w pełni zautomatyzowana przestrzeń, gdzie kuchenka sama się wyłącza, odkurzacz sam odkurza, a oświetlenie automatycznie dostosowuje się do pory dnia. Dlaczego więc rolety nie miałyby same się „zamykać” i „otwierać”? No właśnie. Wiele osób czerpie radość z możliwości wypróbowywania nowinek technologicznych w zaciszu swojego domu. Zwłaszcza gdy innowacje te podnoszą komfort życia i pozwalają zaoszczędzić czas na takich prozaicznych czynnościach, jak zmywanie naczyń, pranie czy opuszczanie żaluzji okiennych.

Obok tradycyjnych rolet wewnętrznych sterowanych manualnie coraz częściej spotkać można na rynku osłony sterowane zdalnie za pomocą aplikacji w smartfonie. Mowa przede wszystkim o roletach zewnętrznych (antywłamaniowych), ale nie tylko. Żaluzje, plisy czy też rolety materiałowe również mogą stać się elementem większego systemu, jakim jest popularny ostatnimi czasy Smart Home.

Ile to kosztuje?

Osłony okienne montowane w tzw. inteligentnych domach są znacznie droższe od tych „zwykłych”, powszechnie dostępnych. Więcej zapłacimy zarówno za samą roletę (dodatkowe komponenty generują większe koszty), jak i za jej instalację oraz podłączenie do systemu sterowania. Niemniej możliwość zdalnego opuszczania lub podnoszenia rolety jednym przyciskiem w telefonie to ogromna wygoda, z której korzystać będzie coraz większe grono osób.

Nie oznacza to jednak, że „zwykłe” osłony odejdą w zapomnienie. To raczej nie nastąpi ani w bliższej, ani w dalszej przyszłości. Są przecież takie miejsca, gdzie ze względów technicznych czy też ekonomicznych nie można zainstalować rozwiązań z zakresu szeroko pojętej technologii Smart Home. A i w „domach inteligentnych” nie zawsze istnieje taka możliwość.

Warto więc cieszyć się tym, co mamy, a jednocześnie uważnie obserwować zmieniający się rynek nowoczesnych osłon okiennych. A ten ma sporo do zaoferowania:

  • automatyczne rolety zewnętrzne cieszące się obecnie dużą popularnością

  • sterowane zdalnie osłony wewnętrzne (rolety, żaluzje, plisy itd.)

  • rolety wykonane ze specjalnych materiałów zapobiegających nagrzewaniu się pomieszczeń

  • rolety materiałowe zmieniające kolor

  • osłony zaopatrzone w efektowne innowacje: wyświetlaną grafikę, obraz, zdjęcie itd.

Zachęcamy również do zapoznania się z pełną ofertą nowoczesnych osłon okiennych naszej marki!

Osłony okienne – jednolite, wzorzyste, a może plisowane?
Nowinki na rynku osłon okiennych w roku 2023