AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Żaluzje aluminiowe Warszawa zdj. 2

Dobór osłon okiennych pod kątem kolorystyki wnętrza

Różnorodny wybór kolorów i odcieni osłon okiennych może przyprawić o zawrót głowy. W nowym cyklu tematycznym zajmiemy się doborem rolet i żaluzji pod kątem kolorystyki całej aranżacji wnętrza. Przyjrzymy się zatem najmodniejszym kolorom dekoracji okiennych, a także aktualnym trendom wnętrzarskim. Na początek weźmiemy pod lupę białe, czy też bardzo jasne osłony. Gdzie się sprawdzą, a gdzie lepiej ich unikać? Zachęcamy do lektury niniejszego artykułu!

Białe rolety hitem ostatnich lat

Biel we wnętrzach zyskała na popularności w ostatnim czasie. Nie kojarzy się już z zimnym, sterylnym korytarzem szpitalnym, a to za sprawą szerokiej gamy ciekawych odcieni (ciepłych, neutralnych, arktycznych). Biel alabastrowa, rustykalna, przełamana innymi kolorami, czy choćby tzw. kawa z mlekiem, to tylko niektóre propozycje kolorystyczne osłon okiennych. Biel bieli nierówna, ale to dobrze. Dzięki temu lepiej dopasujemy odcień rolety do własnych upodobań estetycznych.

Bardzo jasne kolory świetnie sprawdzą się zarówno w nowoczesnym, jak i klasycznym wnętrzu. Za sprawą swej ponadczasowości wpasują się w wystrój minimalistyczny albo prowansalski. Stanowić będą idealne tło dla roślin doniczkowych, dekoracji okiennych i innych elementów aranżacji.

Białe rolety i żaluzje mają trzy ogromne zalety:

  1. „otwierają” przestrzeń, dlatego znajdą zastosowanie w małych pomieszczeniach, które chcemy dobrze doświetlić w ciągu dnia; prezentują się lekko i schludnie, a jednocześnie optycznie powiększają przestrzeń

  2. pasują do niemal każdego rodzaju aranżacji, poczynając od stylu skandynawskiego, na glamour kończąc

  3. bardzo jasne osłony okienne rozjaśniają pomieszczenie, wprowadzają więcej światła dziennego.

Mają też swoje minusy…

Trudniej utrzymać je w czystości. Białe rolety i żaluzje należy regularnie czyścić. O ile z aluminiowych lameli bez problemu usuniemy zabrudzenia, o tyle biała roleta rzymska jest bardziej wymagająca. Aby pozbyć się oporniejszych plam z tkaniny będziemy musieli zapewne zdemontować osłonę na czas czyszczenia. Niemniej walory estetyczne takiej dekoracji okiennej bez wątpienia zrekompensują ewentualne trudności związane z usuwaniem kurzu lub innych zanieczyszczeń.

Gdzie biała roleta raczej się nie sprawdzi?

Przede wszystkim w bardzo jasnych sypialniach i biurach, gdzie w ciągu dnia wpada dużo światła. Chyba że zdecydujemy się na osłony wykonane z grubszych materiałów, na przykład białą roletę podgumowaną, albo jasne rolety zewnętrzne. Takie rozwiązanie będzie strzałem w dziesiątkę, ponieważ optycznie „otworzy” wnętrze, ale nie narazi go na nadmierny dostęp słońca. Warto pamiętać, że białe rolety materiałowe siateczkowe (żakardowe) raczej nie zdadzą egzaminu w mocno nasłonecznionych pomieszczeniach, w których śpimy lub pracujemy.

Biel kojarzy się z minimalizmem, porządkiem i ponadczasową elegancją. Jeśli więc rozważasz zakup białych osłon okiennych, sprawdź materiały, z którego zostały wykonane. Dzięki temu optymalnie zaciemnisz pomieszczenie, dbając równocześnie o świetny wygląd wnętrza.

Ogromny wybór białych rolet i żaluzji znajdziesz w ofercie marki AleRolety. Zapraszamy do kontaktu!

Osłony okienne w kolorach ziemi
Ściany jako istotny punkt mieszkania - trendy 2023