AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Żółte rolety Warszawa

Dekoracje okienne na wymiar a tanie odpowiedniki

Wiele osób poszukując najlepszej osłony okiennej do domu lub biura, staje przed dylematem: wybrać roletę z marketu, czy może zdecydować się na osłonę od sprawdzonego producenta, wykonaną na wymiar? Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, o czym będziemy pisać w najbliższych artykułach wrześniowych.

Dziś zajmiemy się roletami materiałowymi. Są to jedne z najpopularniejszych i najstarszych osłon okiennych, dostępnych na rynku. Swoją popularność zawdzięczają ponadczasowemu wzornictwu, trwałości oraz wygodnej obsłudze. W sklepach budowlanych znaleźć można szeroki wybór osłon tego typu, choć nie tak imponujący, jak w przypadku firmy specjalizującej się w produkcji rolet materiałowych na wymiar. U producenta można zamówić osłonę w dowolnym wymiarze i kolorze. Istnieje możliwość zastosowania tkanin specjalnych, których nie znajdziemy w marketach.

Roleta materiałowa ze sklepu

Jeżeli okno, w którym chcemy zamontować roletę ma standardowe wymiary, osłona zakupiona w markecie powinna się sprawdzić. Będzie pasować, o ile dokonaliśmy prawidłowych pomiarów. Nierzadko okazuje się, że zakupiona roleta z jakichś względów nie pokrywa całej szyby. W rezultacie nie chroni ani przed słońcem, ani przed wścibskimi spojrzeniami z zewnątrz.

Roleta sklepowa nie sprawdzi się również w przypadku okien o nietypowych kształtach i wymiarach. Możemy oczywiście próbować ją przerabiać czy podcinać, ale efekt końcowy może być niesatysfakcjonujący.

A co z montażem?

No właśnie, kupując roletę w markecie, w kwestii montażu na ogół jesteśmy zdani na siebie. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że nawet najlepsza „sklepowa” osłona zamontowana w nieodpowiedni sposób może rodzić problemy w przyszłości (krzywo zawieszona roleta, zacinający się mechanizm, brak solidnego mocowania, materiał niedopasowany do profilu okna).

W sklepach znajdziemy wiele modeli rolet materiałowych wolnowiszących, w tym osłony z prowadnicami, których montaż może się okazać jeszcze bardziej kłopotliwy. Zatem w każdym przypadku, gdy nie jesteśmy pewni swoich umiejętności, lepiej poprosić o pomoc fachowca.

Postaw na jakość

Markety budowlane oferują zarówno tanie rolety materiałowe, wykonane z wątpliwej jakości materiałów, jak i solidniejsze modele w proporcjonalnie wyższej cenie. O montaż jednak musimy zadbać sami (tym większa szkoda, jeśli po nieumiejętnym zamocowaniu dobrej jakości rolety sklepowej, ta odpadnie i zniszczy się przy pierwszej lepszej okazji). Dlatego może się okazać, że zamówienie osłony bezpośrednio u producenta, to najkorzystniejsza opcja. Wówczas:

  • nie musimy się martwić montażem; wykonają go za nas fachowcy

  • roleta jest idealnie dopasowana do okna

  • otrzymujemy gwarancję na produkt

  • mamy pewność co do wysokiej jakości materiału.

Podsumowując: jeśli dysponujemy niewielkim budżetem, a potrzebujemy rolety na już, możemy wypróbować tańszy produkt z marketu, a zamówienie porządnej osłony na wymiar zaplanować np. na kolejny rok. Jeśli natomiast zależy nam na solidnej i estetycznej osłonie, która przetrwa lata, zdecydujmy się na roletę na wymiar od sprawdzonego producenta. Pełną ofertę znaleźć można na naszej stronie internetowej.

Różne pomieszczenia, ta sama osłona okienna?
Trendy wnętrzarskie 2022 a osłony okienne - podsumowanie