AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Jadalnia i verticale

Stylowe żaluzje pionowe oraz ich funkcjonalność

Żaluzje pionowe, czyli tzw. verticale to gotowy przepis na niepowtarzalną aranżację okna. Jedną z wielu zalet tego rozwiązania jest niewątpliwie unikalna estetyka, współgrająca z aktualnymi trendami wnętrzarskimi. Verticale, tak chętnie stosowane niegdyś w przestrzeni biur, gabinetów lekarskich, sekretariatów, sal konferencynych, klas szkolnych i innych pomieszczeń o charakterze publicznym, dziś coraz częściej zdobią wnętrza mieszkalne, przytulne salony oraz eleganckie sypialnie. Co za tym stoi? Przede wszystkim fakt, że żaluzje pionowe charakteryzują się oryginalnym designem, pasującym do większości współczesnych projektów mieszkań, apartamentów, domów oraz miejsc pracy.

Główne funkcje verticali:

  • skuteczna ochrona przed nadmiernym słońcem;
  • stworzenie optymalnych warunków użytkowania lokalu, czyli zapewnienie prywatności wszystkim osobom przebywającym w pomieszczeniu;
  • funkcja dekoracyjna.

Co wyróżnia żaluzje pionowe na tle innych osłon okiennych?

W pierwszej kolejności jest to wspomniane na wstępie nietuzinkowe wzornictwo. Podłużne pionowe pasy materiału elegancko się układają, pozwalając na łatwą regulację stopnia nasłonecznienia wnętrza. Wyglądają niezwykle lekko i zwiewnie. Stanowią doskonałą alternatywę dla zasłon lub firanek. Dopasowane pod względem długości, sposobu montażu oraz koloru będą estetyczną, a jednocześnie funkcjonalną dekoracją okna.

Gdzie verticale znajdą zastosowanie?

  • w pomieszczeniach mieszkalnych;
  • w przestrzeni biurowej, komercyjnej, obiektach użyteczności publicznej;
  • w standardowych oknach oraz na nietypowych przeszkleniach;
  • wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości zamontowania innego typu osłon okiennych.

Piękno tkwi w prostocie

Dużą zaletą verticali jest ich prosta konstrukcja i łatwa obsługa. Jedną ręką można rozsunąć lub zasunąć żaluzje – zupełnie jak tradycyjną zasłonę. Wiszące pasy również poddaje się regulacji, czyli ustawieniu pod odpowiednim kątem względem okna.

Na rynku dostępne są verticale wyposażone w różne mechanizmy sterowania:

  • za pomocą sznurków;
  • przy pomocy pokrętła;
  • przy użyciu pilota.

Wszystkie – bez względu na rodzaj zastosowanego mechanizmu sterowania – pełnią tę samą funkcję – chronią lokal przed spojrzeniami przechodniów, promieniami słonecznymi, światłami ulicznymi oraz innymi czynnikami z zewnątrz, które mogłyby zakłócić spokój użytkownikom wnętrza.

Ogromny wybór kolorów żaluzji pionowych wykonanych na wymiar przez markę AleRolety znaleźć można na stronie naszej firmy. Gwarantujemy najwyższą jakość produktów, fachową obsługę i profesjonalne doradztwo w doborze optymalnych osłon okiennych. Zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem!

Funkcjonalność osłon okiennych – podsumowanie
Funkcjonalność żaluzji drewnianych i aluminiowych