AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Białe rolety w brązowych ramach

Styl nowoczesny i rolety materiałowe

Styl nowoczesny kieruje się prostą zasadą – im mniej, tym lepiej. Wnętrza powinny być estetyczne, przestronne i funkcjonalne. Wszystko, co znajduje się w domu czy mieszkaniu, ma przede wszystkim służyć domownikom – ozdoby czy wyrafinowane meble całkowicie nie są brane pod uwagę w przypadku tego typu aranżacji. Nie dziwi zatem, że eksperci od aranżacji wnętrz chętnie stawiają na rolety!

Estetyka i funkcjonalność

rolet wpisuje się znakomicie w ideę nowoczesnego stylu. Dzięki łatwości obsługi, dużej gamie kolorystycznej materiałów oraz bezproblemowemu czyszczeniu, te dekoracje okienne wydają się wręcz stworzone z myślą o wnętrzach utworzonych w stylu nowoczesnym.

Czy jednak każdy rodzaj rolet będzie nadawał się do niego znakomicie? Tak, pod jednym warunkiem.

Które rolety wybrać?

Bez wątpienia numerem jeden są rolety materiałowe w kasetkach lub wolnowiszące. Proste kształty, łatwa obsługa, wygodne czyszczenie. A do tego możliwość zakupu w dowolnym rozmiarze i kolorze. I w tym miejscu pojawia się „ale” – ważne, by kolor był jednolity i pasował do danego wnętrza.

Rolety zaciągane od dołu również sprawdzą się w stylu nowoczesnym. Estetyczna konstrukcja, łatwość użytkowania – to znakomity wybór, zwłaszcza do mieszkań parterowych.

Co równie istotne, te „najprostsze” rodzaje rolet, są jednocześnie najbardziej funkcjonalne. Możliwość zakupu wersji podgumowanej do okien wychodzących na Wschód czy na Południe, pozwala w dużym stopniu zminimalizować nagrzewanie się pomieszczenia w okresie letnim. Dodatkowo gwarantują one całkowite zaciemnienie, nie dając szans promieniom słonecznym na przedostanie się do wnętrza.

W stylu nowoczesnym można także postawić na rolety dzień-noc. Wykonane w stonowanych kolorach, nie będą rzucać się w oczy, lecz idealnie wpisywać się w wystrój pomieszczenia. Są estetyczne, ale nie ekstrawaganckie. Ich obsługa jest prosta, a i utrzymanie w czystości nie jest wyzwaniem.

Rolety rzymskie także sprawdzą się we wnętrzu nowoczesnym, o czym pisaliśmy w odrębnym artykule. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią!

Postawmy na rozwiązania proste i funkcjonalne

Decydując się na rolety materiałowe dla wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym, skupmy się na tym, by dekoracje były funkcjonalne i estetyczne. Stanowiły dopełnienie wystroju, a nie ozdobę. W oknach i tak będą prezentowały się znakomicie, ale co najważniejsze – stanowić będą idealną ochronę przed słońcem i zapewnią prywatność. A to przecież podstawowe wymaganie odnośnie dowolnej dekoracji okiennej.

Dekoracje do wnętrz nowoczesnych - podsumowanie
Rolety rzymskie w nowoczesnym wnętrzu