AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Żaluzje poziome w przedszkolu

Przedszkola i szkoły – jaki rodzaj osłony okiennej wybrać?

Żaluzje poziome w przedszkoluOsłony okienne to obowiązkowy element wyposażenia sali lekcyjnej, sekretariatu czy pokoju nauczycielskiego. Znajdą zastosowanie we wszelkiego rodzaju przestrzeniach o charakterze edukacyjno-szkoleniowym, a także w przedszkolach, żłobkach czy bawialniach. Starannie dopasowane osłony okienne pełnią jednocześnie kilka funkcji:

 • praktyczną – chronią przed intensywnymi promieniami słońca oraz innymi czynnikami zewnętrznymi

 • dekoracyjną – modele wykonane z wysokogatunkowych materiałów stanowią nietuzinkową ozdobę wnętrza

 • antywłamaniową – porządne rolety zewnętrzne skutecznie odstraszają potencjalnych włamywaczy

Idealna osłona okienna do przedszkola, żłobka, sali zabaw

Wybierając roletę materiałową, warto zwrócić uwagę na takie kwestie jak:

 • estetyka – tu sprawdzą się uniwersalne rolety wolnowiszące w odcieniu współgrającym z kolorystyką aranżacji; znakomicie będą się również prezentować modele wykonane z tkanin z motywami bajkowymi, w motyle lub kwiaty; można postawić na wielokolorowy wzór albo na jednolitą tkaninę w subtelnym pastelowym kolorze;

 • funkcjonalność – osłony okienne w przedszkolu powinny być łatwe w czyszczeniu; najlepiej zdadzą egzamin te modele, które wyprodukowano z impregnowanych materiałów; wówczas wystarczy zwilżona ściereczka z odrobiną łagodnego detergentu, aby pozbyć się śladów po palcach i innych zabrudzeń; dotyczy to zwłaszcza tych osłon okiennych, do których dzieci mają bezpośredni dostęp (na przykład na dużych przeszkleniach, szklanych drzwiach oraz ściankach działowych)

 • komfort użytkowania – łatwa obsługa rolety to duży plus (zwłaszcza gdy mamy pod opieką gromadkę dzieci), dlatego warto postawić na model wyposażony w wygodny mechanizm sterujący; dla przykładu: plisy marki AleRolety zwiniemy/rozwiniemy za pomocą jednego ruchu dłoni!

Dobrym wyborem będą również żaluzje poziome, które:

 • są estetyczne – nowoczesne żaluzje aluminiowe i drewniane dostępne są w wielu kolorach, dzięki czemu mogą „ożywiać” pomieszczenie;
 • łatwe w czyszczeniu – wystarczy przetarcie listewek wilgotną szmatką;
 • proste w obsłudze – dwa ruchy dłoni wystarczą, by zasłonić lub odsłonić okno, a także podciągnąć zasłonę ku górze okna, udostępniając światłu pełny dostęp do wnętrza.

Praktyczna roleta do sali lekcyjnej i szkoleniowej

Nowoczesne wnętrza o charakterze edukacyjnym wyposażone są nie tylko w tablicę, ergonomiczne ławki i krzesła, ale także w niezbędny sprzęt – projektor multimedialny, komputer, telewizor. Aby korzystanie z tych urządzeń było maksymalnie komfortowe, należy zadbać o odpowiednie osłony okienne, które w słoneczny dzień wprowadzą do wnętrza przyjemny półmrok i umożliwią obejrzenie prezentacji czy filmu.

Do wyboru mamy m.in.:

 • rolety materiałowe wolnowiszące

 • rolety materiałówe w kasetkach

 • verticale

 • żaluzje poziome

Każda osłona okienna marki AleRolety jest wykonana na wymiar, dzięki czemu idealnie przylega do okna. Wysokiej jakości materiały i komponenty sprawiają, że osłona prezentuje się elegancko, jest odporna na zabrudzenia, a co więcej, nie wymaga szczególnych działań pielęgnacyjnych. Mają Państwo pytania? Zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem!

Idealna osłona okienna do pokoju hotelowego
Osłona okienna w miejscu pracy