AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Żaluzje aluminiowe

Pielęgnacja rolet i żaluzji

Aby zachować estetykę rolet materiałowych, plis, żaluzji (zarówno aluminiowych, jak i drewnianych), należy regularnie o nie dbać. Prawidłowa pielęgnacja sprawi, że nie tylko będą się one pięknie prezentowały w oknie, ale – co równie ważne – posłużą nam dłużej.

Jak czyścić rolety materiałowe?

Niewielkie zabrudzenia można usuwać wilgotną szmatką, a nawet zwykłą gumką do ścierania. Przy okazji mycia okien warto także rozwinąć roletę i dokładnie przetrzeć całą jej powierzchnię (zwilżoną gąbką lub nasączonymi ściereczkami, służącymi do pielęgnacji delikatnych powierzchni). Nie należy natomiast używać silnych preparatów chemicznych, które mogą spowodować nieestetyczne przebarwienia – zwłaszcza, jeśli w naszym oknie zamontowana jest roleta o silnej przepustowości światła, wykonana z cienkiego materiału.

Pielęgnacja żaluzji aluminiowych i drewnianych

Do czyszczenia żaluzji aluminiowych wykorzystać można preparaty na bazie sody, choć do regularnego czyszczenia powierzchni żaluzji, wystarczą nasączone płynem ściereczki lub (tak, jak w przypadku rolet materiałowych), zwilżona gąbka.

Żaluzje drewniane można myć preparatami wykorzystywanymi do pielęgnacji innych drewnianych powierzchni (mebli czy paneli). Aby nie zniszczyć żaluzji, należy unikać zbyt silnych środków czyszczących oraz „szorowania” listw (choćby tzw. druciakami).

Sprawdzony sposób na piękne dekoracje okienne

to przede wszystkim ich regularna pielęgnacja. Choć materiały, z których wykonywane są rolety naszej firmy, „odpychają kurz”, wciąż mogą pojawiać się na nich zabrudzenia związane z codziennym użytkowaniem (zwłaszcza w kuchni czy łazience). Usuwanie takich zabrudzeń oraz czyszczenie poszczególnych listw żaluzji podczas domowych porządków, pozwoli zachować piękny wygląd dekoracji na długie lata!

Dobór rolety do wystroju wnętrza w 3 krokach
Plisy na gorące lato