AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Grupa zwierząt domowych

Osłony okienne bezpieczne dla zwierząt – podsumowanie

Stylowe rolety i żaluzje skutecznie chronią wnętrze przed nadmiernymi promieniami słońca, dopełniają aranżację pomieszczenia, tworzą spójną całość z wystrojem salonu, kuchni, sypialni, miejsca pracy. W tym miesiącu omówiliśmy rolę, jaką pełnią osłony okienne w domach zamieszkiwanych przez zwierzęta domowe. Jak się okazało, nowoczesna roleta czy też praktyczna moskitiera mają znacznie więcej zalet, niż może się wydawać. Dziś nadszedł czas na podsumowanie!

Po co osłona w oknie?

Osłony okienne są niezwykle przydatne w mieszkaniach, w których przebywają psy, koty, świnki morskie, papugi czy kanarki. Rolety zewnętrzne oraz moskitiery stanowią fizyczną barierę uniemożliwiającą przedostanie się zwierząt na zewnątrz, co bywa bardzo niebezpieczne. Zwłaszcza, gdy mieszkamy przy zatłoczonej ulicy. Dobrze dopasowana przesłona pozwala również swobodnie korzystać z dobrodziejstw okien – wietrzyć mieszkanie, kiedy tylko najdzie nas ochota, bez ryzyka, że ciekawski pupil zechce wyjść po parapecie na przechadzkę po okolicy, albo – co gorsza – spadnie z dużej wysokości i zrobi sobie krzywdę.

Osłony okienne doskonale sprawdzą się także w drzwiach tarasowych oraz balkonowych. W efekcie zapobiegniemy ucieczkom niesfornych czworonogów. Niemniej należy pamiętać, aby dopasować roletę do temperamentu zwierzaka. Energiczne kocięta i szczenięta uwielbiają zabawy, dlatego zwisające łańcuszki sterujące roletą, czy też nisko zawieszone lamele żaluzji powinny być odpowiednio zabezpieczone. Dlaczego? Z jednej strony musimy zadbać o bezpieczeństwo psa lub kota, który może zaplątać się w wiszące elementy osłony okiennej. Z drugiej zaś chcemy, aby elegancka roleta zachowała nienaganny wygląd przez długi czas, a zabrudzenia po psich łapkach nie zawsze da się wyczyścić domowymi sposobami.

Jakie rodzaje osłon sprawdzą się najlepiej?

  • bezkonkurencyjne rolety zewnętrzne (antywłamaniowe) – solidne rolety wykonane na wymiar z mocnych tworzyw odpornych na uszkodzenia mechaniczne zdadzą egzamin w najbardziej ekstremalnych warunkach; ich ogromną zaletą jest możliwość wietrzenia lokalu bez konieczności podnoszenia rolet; możemy otworzyć okno na oścież ciesząc się świeżym powietrzem o każdej porze dnia i nocy, co jest szczególnie istotne w letnie, upalne dni;

  • lekkie moskitiery – poza tym, że doskonale chronią wnętrze przed komarami i innymi owadami, uniemożliwiają przedostanie się latającej papugi na zewnątrz mieszkania; możemy więc swobodnie otwierać i uchylać okna, kiedy zajdzie taka potrzeba.

W ofercie marki AleRolety znaleźć można nowoczesne rolety zewnętrzne sterowane ręcznie lub przy wykorzystaniu siłownika elektrycznego. Ten rodzaj osłony może być montowany na zewnątrz lub wewnątrz lokalu.

Zarówno rolety zewnętrze, materiałowe, jak i moskitiery wykonujemy na indywidualne zamówienia, a na życzenie Klienta montujemy je w:

  • oknach (również dachowych);

  • drzwiach tarasowych lub balkonowych;

  • przeszkleniach o dowolnych wymiarach.

Ważne, aby pozwolić „oswoić” się pupilowi z nowo zamontowaną roletą lub moskitierą. Poobserwujmy zwierzaka z ukrycia. Sprawdźmy, czy elegancka aranżacja okna ma jakieś „słabe punkty”. W domu, w którym mieszkają zwierzęta, optymalnie dopasowana osłona sprawdzi się znacznie lepiej niż długie firanki i zasłony, które są bardziej podatne na brud, kocie pazury oraz psią sierść. Łatwiej również utrzymamy roletę w czystości – w większości przypadków wystarczy miotełka do kurzu, wilgotna szmatka lub gumka do ścierania.

Szeroki wybór modeli osłon znaleźć można w naszej ofercie na stronie. Zapraszamy do zapoznania się  z produktami marki Alerolety oraz do kontaktu!

Najlepsze osłony okienne do salonu
Osłony okienne bezpieczne dla zwierząt cz. 3