AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Moskitiera w oknie

Osłony okienne bezpieczne dla zwierząt – moskitiery

Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim długie, słoneczne dni. Oprócz solidnych rolet, które ochronią nasze mieszkania przed nadmiernym nagrzewaniem się, przydadzą się również funkcjonalne moskitiery. Dodatkowa przesłona w oknie w postaci cienkiej siateczki pozwoli nam spokojnie spać nocą (latające nad uchem komary potrafią być bardzo irytujące), a za dnia zapobiegnie wlatywaniu owadów do wnętrza domu.

Moskitiera nie tylko uniemożliwi muchom i innym insektom przedostanie się do środka mieszkania. Ma również inne zalety, które docenią w szczególności posiadacze kotów, papug czy kanarków.

Czy warto montować moskitierę w domu, w którym mieszka kot?

Koty lubią wylegiwać się na parapetach obserwując przez okno to, co dzieje się na zewnątrz. Z natury są samodzielne, dlatego – jeśli tylko pojawi się taka sposobność – chętnie wybiorą się na samotny spacer po okolicy. Zdarza się, że zwierzak czmycha przez otwarte okno, nie bacząc na zagrożenia, takie jak upadek ze znacznej wysokości, ruchliwą ulicę i pędzące samochody. Wystarczy, że dojrzy przez okno wróbla lub innego ptaka – instynkt łowcy może wziąć górę. Dlatego tak ważne jest zabezpieczenie okna, na przykład moskitierą. Zanim jednak beztrosko otworzymy okno pozostawiając je bez nadzoru, poświęćmy kilka dni na obserwację naszego pupila. Niektóre koty zadowolą się leżeniem na parapecie i dostępem do świeżego powietrza, inne będą próbowały wdrapać się na moskitierę lub rozerwać ją pazurkami. Solidna moskitiera wytrzyma te próby bez większych problemów, jednak pamiętajmy – koty są indywidualistami. Poza charakterem, różnią się też masą i siłą. Duży kot może próbować przebić się przez siatkę, używając w tym celu nie tylko pazurów, ale też mocno na nią napierając. Jeśli jednak po kilkudniowej obserwacji kota upewnimy się, że nie jest on w stanie naruszyć konstrukcji moskitiery, wówczas możemy śmiało otworzyć skrzydło okna bez ryzyka, że kot wyjdzie z domu po gzymsie, wyskoczy lub wypadnie łamiąc łapkę lub doznając innego groźnego urazu.

Moskitierę można zamontować również w:

  • oknach dachowych;

  • drzwiach tarasowych lub balkonowych;

  • przeszkleniach o dowolnych wymiarach.

Elegancka moskitiera w służbie komfortu wszystkich domowników

Moskitiera w drzwiach tarasowych zapewni spokojny wypoczynek w salonie – bez obaw, że dziecko lub domowy zwierzak niepostrzeżenie wyjdzie na zewnątrz. Lekka siatka będzie także wystarczającą barierą dla papużki lub kanarka, które mogłyby wylecieć przez okno. Jednocześnie możemy wygodnie wypoczywać w upalny dzień przy otwartym na oścież oknie. Muszki, komary, ćmy i inne owady pozostaną na zewnątrz, a my będziemy mogli swobodnie przewietrzyć mieszkanie.

Moskitiery marki AleRolety

W naszej ofercie znaleźć można rolowane moskitiery okienne i moskitiery drzwiowe. Dużym plusem tych drugich jest możliwość otwierania/zamykania, ponieważ aluminiowe profile drzwiowe montowane są na zawiasach. Oferujemy siatki w kolorze szarym i czarnym. Rama moskitiery może być biała, czarna lub w odcieniu drewna. Dzięki temu łatwo dopasujemy model do kolorystyki wystroju.

Wszystkie moskitiery wykonujemy na wymiar. Fachowy montaż gwarantuje bezproblemowe użytkowanie przez lata. Po zamocowaniu moskitiery warto jednak poobserwować swojego pupila i pozwolić mu „oswoić” się z nowym elementem wyposażenia. Początkowo pies lub kot mogą próbować sforsować niemal niewidzialną „barierę”, dlatego bądźmy czujni. Zwierzak prędzej czy później przyzwyczai się do „podrasowanej” aranżacji okna.

Szczegóły oferty znajdą Państwo na naszej stronie internetowej https://alerolety.pl/oferta-oslon-okiennych/moskitiery/. Serdecznie zapraszamy!

Historia osłon okiennych – garść ciekawostek