AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Pies przy otwartym oknie

Osłony okienne bezpieczne dla zwierząt cz. 3

Szczęśliwi posiadacze psów, dokonując wyboru odpowiedniej osłony okiennej do salonu, kuchni, czy sypialni, powinni wziąć pod uwagę funkcjonalność danego modelu rolety, a także… temperament swojego pupila. Zdarza się, że niewłaściwie dopasowana osłona zamontowana w oknie lub drzwiach tarasowych/balkonowych jest niebezpieczna dla psiego przyjaciela. W tym artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę kupując roletę do domu, w którym mieszka pies.

Dobór osłony okiennej bezpiecznej dla psa

Większość starszych wiekiem psów na ogół nie interesuje się zbytnio roletami czy żaluzjami zamocowanymi w oknach. Problem może się jednak pojawić w przypadku osłon w drzwiach tarasowych lub nisko położonych przeszkleniach. Wówczas pies chcąc wyjść na taras albo wyjrzeć przez okno może podrapać roletę, pogiąć lamele żaluzji albo zrzucić osłonę na podłogę. Istnieje również ryzyko, że psiak zaplącze się w sznurki sterujące osłoną i zrobi sobie krzywdę.

Sporym problemem mogą się okazać także brudne ślady łap regularnie pojawiające się na tkaninie roletowej. Niektóre psy mają nawyk drapania w szybę drzwi tarasowych, kiedy chcą wyjść na zewnątrz. Takie drapanie opuszczonej rolety materiałowej kilka razy na dzień bez wątpienia wpłynie na jej estetykę.

Z jeszcze innym problemem spotkają się świeżo upieczeni właściciele szczeniąt. Młodziutkie psy interesują się dosłownie wszystkim, co znajdą wokół siebie. Mogą obgryzać dolną krawędź nisko zawieszonej rolety, albo w ferworze zabawy rzucać się na uginające się pod ich ciężarem żaluzje. Takie sytuacje są niebezpieczne zarówno dla osłon okiennych, jak i samych zwierząt. Zatem jak wybrać właściwą przesłonę, która skutecznie ochroni nas przed słońcem, będzie się doskonale prezentować, ale nie sprowokuje pupila do szaleńczych zabaw?

Oto kilka podpowiedzi:

  • Posiadając kilkumiesięcznego szczeniaka najlepiej zrezygnować z długich zasłon i firan. Znacznie lepiej sprawdzi się roleta materiałowa w kasetkach, plisy albo nawet żaluzje poziomie – o ile szczeniak nie ma dostępu do parapetu. Odradzamy natomiast eleganckie verticale do samej podłogi, które w tym przypadku mogą nie zdać egzaminu.

  • Niektóre psy, podobnie jak koty, lubią czasem wyjrzeć przez okno i nie mają najmniejszego problemu ze wskoczeniem na parapet lub wspięciem się na okno po stojących obok meblach. Dużym psom zdarza się wskakiwać na parapet przednimi łapami, gdy na przykład słyszą hałas za oknem. W takich sytuacjach, jeśli chcemy uniknąć zdewastowania nie tylko osłony okiennej, ale i wszystkich przedmiotów stojących na parapecie, najlepiej jest zamontować roletę zewnętrzną oraz ograniczyć liczbę rzeczy wyeksponowanych na parapecie. Takie rozwiązanie będzie najwygodniejsze, najbezpieczniejsze dla ciekawskich psiaków, a dla nas najbardziej efektywne. I nie będziemy musieli się martwić, że po powrocie z pracy ujrzymy „przearanżowany” wystrój okna w wydaniu ukochanego czworonoga.

  • A co z osłoną drzwi tarasowych? Jeśli nasz pies należy raczej do spokojnych i niezbyt aktywnych (przynajmniej w domu), możemy zdecydować się na elegancką roletę materiałową, wykonaną ze specjalnych impregnowanych materiałów, które w razie potrzeby łatwo umyjemy usuwając ślady po brudnych łapkach. W drzwiach tarasowych i balkonowych świetnie sprawdzą się również nowoczesne rolety zewnętrzne, sterowane ręcznie lub przy wykorzystaniu siłownika elektrycznego. Mogą być montowane na zewnątrz albo wewnątrz lokalu – w zależności od preferencji Klienta i specyfiki pomieszczenia.

Doskonałej jakości rolety materiałowe oraz rolety antywłamaniowe znaleźć można w ofercie marki AleRolety. W przypadku pytań, nasi specjaliści pozostają do Państwa dyspozycji.

Osłony okienne bezpieczne dla zwierząt – podsumowanie
Osłony okienne bezpieczne dla zwierząt cz. 2