AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Kot przy otwartym oknie

Osłony okienne bezpieczne dla zwierząt cz. 1

Tym artykułem rozpoczynamy nowy cykl tematyczny na naszym blogu, poświęcony doborowi osłon okiennych pod kątem posiadanych w domu zwierząt domowych. Rolety montowane w oknach naszych mieszkań skutecznie chronią wnętrze przed słońcem i spojrzeniami sąsiadów. Pamiętajmy również, że odpowiednia osłona ułatwi bezpieczne korzystanie z pomieszczeń, w których przebywają zwierzaki domowe. Ma to szczególne znaczenie w upalne dni, gdy chcemy otworzyć okno, aby przewietrzyć mieszkanie, ale obawiamy się o to, że kot lub pies wskoczy na parapet narażając się na wypadnięcie.

Niektóre zwierzaki wręcz lubują się w ucieczkach (zwłaszcza te, które mieszkają na parterze), dlatego solidna roleta i/lub moskitiera będą dostateczną przeszkodą dla mniejszych i większych uciekinierów. W ofercie marki AleRolety znaleźć można szeroki wybór produktów, które zdadzą egzamin w lokalach, w których mieszkają koty, psy czy papugi.

Kocia „straż sąsiedzka”

Wiele zwierząt domowych lubi przesiadywać na parapecie obserwując otoczenie. W związku z tym niejedna łapka próbowała sforsować „barierę” w postaci żaluzji lub opuszczonej rolety. W naszej ofercie posiadamy modele osłon wykonanych z wysokiej jakości materiałów odpornych na zniszczenie oraz zabrudzenia.

W kolejnych artykułach omówimy najlepsze rozwiązania do domku jednorodzinnego, jak i do mieszkania w bloku. Podpowiemy jak bezpiecznie wywietrzyć wnętrze otwierając okna na oścież – bez ryzyka, że pupil zechce wybrać się na wycieczkę po okolicy.

Na co zwrócić uwagę kupują osłonę okienną?

Posiadasz kota, psa, kanarka albo papugę? Zanim zamontujesz osłonę w oknie, drzwiach balkonowych albo tarasowych, rozważ za i przeciw każdego rozwiązania. Niesforne kociaki uwielbiają wskakiwać na firanki, a także bawić się wiszącymi przy szybie łańcuszkami sterującymi roletami lub żaluzjami, co grozi zaplątywaniem się w sznurki. Takie „zabawy” skutkują niszczeniem się osłony okiennej, dlatego przed zakupem rolety należy upewnić się, że została ona wykonana z mocnych materiałów, które w razie potrzeby łatwo wyczyścimy z zabrudzeń.

Psy spragnione spacerów i przebywania na zewnątrz mogą chcieć przegryźć moskitierę drzwiową. Problem ten dotyczy w szczególności ciekawskich świata szczeniąt, które niestety bardzo chętnie gryzą wszystko, co wpadnie im w małe szczęki. Zatem jaką osłonę okienną wybrać, aby zapewnić zwierzakom bezpieczeństwo, a sobie i innym domownikom optymalną ochronę przed słońcem oraz niekorzystnymi czynnikami z zewnątrz? Odpowiedź znajdziecie w kolejnych wpisach na blogu AleRolety!

Oferujemy m.in.:

  • niezawodne rolety zewnętrzne

  • rolety materiałowe w kasetkach i wolnowiszące

  • żaluzje aluminiowe oraz drewniane

  • verticale

  • plisy

  • rolety rzymskie

  • moskitiery

Które z nich zdadzą egzamin w domu zamieszkiwanym przez zwierzaka? Na to i inne istotne pytania odpowiemy w kolejnym wpisie – zachęcamy do śledzenia naszego bloga!

Osłony okienne bezpieczne dla zwierząt cz. 2
Efektywne oszczędzanie przez cały rok dzięki osłonom okiennym