AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Żaluzje aluminiowe białe Warszawa

Odkrywanie na nowo – osłony okienne w stylu retro

Jednym z aktualnych trendów wnętrzarskich, który mocno uwidacznia się zarówno w przestrzeni mieszkalnej, biurowej, hotelowej czy restauracyjnej jest styl retro oraz vintage. Mowa zarówno o przedwojennym art déco, jak i o nieco bliższym nam okresie PRL.

Lata 70-te., 80-te i wcześniejsze błyszczą na salonach, odkrywając na nowo kultowe elementy wyposażenia domu, z fotelem Chierowskiego na czele. Współcześni producenci mebli i dekoracji chętnie czerpią z przeszłości sięgając po ikoniczne modele krzeseł, stolików kawowych (legendarny „jamnik”) czy meblościanek. Projekty te, w unowocześnionej formie i uszlachetnione lepszej jakości materiałami, stanowią ozdobę pokoju dziennego, sypialni czy gabinetu.

Poczuj klimat lat 70-tych

Komody na nóżkach, krzesła-muszelki czy słynna meblościanka od Kowalskich dziś powracają do łask w nieco zmodyfikowanej postaci. Co ciekawe, świetnie współgrają ze współczesnym stylem minimalistycznym i industrialnym. Dopełnieniem wystroju są metalowe kwietniki (w tym modele z gazetnikiem), figurki z porcelany, kryształy i tapety w kwiatowy lub geometryczny wzór.

Jakie osłony okienne dopasować do aranżacji w stylu lat 60-tych i 70-tych?

Oprawa okna pełni ważną rolę we wnętrzu. Otwiera przestrzeń, wprowadza światło dzienne, tworzy klimat sprzyjający wypoczynkowi. W pomieszczeniach urządzonych w stylu lat 70-tych doskonale sprawdzą się żaluzje aluminiowe. Te dostępne w ofercie marki AleRolety różnią się od modeli dostępnych kilka dekad temu – zwłaszcza pod względem wykonania i zastosowanych materiałów. Nasza firma oferuje doskonałej jakości żaluzje na wymiar, wykonane z dbałością o detale, które przetrwają lata zachowując idealny wygląd.

Ciekawym rozwiązaniem do wnętrz zainspirowanych stylem peerelowskim czy też nawiązujących do amerykańskiego modernizmu są verticale, czyli żaluzje pionowe. Ten model osłon okiennych pełni funkcję praktyczną (skutecznie chroni przed słońcem), ale też optycznie powiększa i „podnosi” małe, niskie wnętrze. Żaluzje pionowe świetnie prezentują się zarówno w pomieszczeniach biurowych, jak i w mieszkaniach. Dodają aranżacji eleganckiego oraz nowoczesnego charakteru. Szeroki wybór kolorów lameli sprawia, że każdy z łatwością dopasuje osłonę do wystroju wnętrza.

Zarówno żaluzje poziome aluminiowe, jak i stylowe verticale idealnie wpisują się w klimat współczesnych aranżacji zainspirowanych czasami PRL-u. Co więcej, osłony te nie wymagają szczególnie skomplikowanej pielęgnacji. Wystarczy miotełka do kurzu lub wilgotna szmatka, aby usunąć drobne zabrudzenia.

Aranżacja wnętrza z antykami w roli głównej

Moda na antyki nigdy nie przemija. Wręcz przeciwnie – coraz więcej osób woli odrestaurować stary fotel czy kredens zamiast kupować nowe meble. W taki sposób powstają unikalne wnętrza „z duszą”, niepowtarzalne i niezwykle urokliwe. Jakie osłony okienne sprawdzą się w takiej scenerii? Bez względu na to, czy urządzasz pomieszczenie stricte w stylu retro czy też jedynie wprowadzasz do unowocześnionej aranżacji pojedyncze elementy z „dawnych czasów”, możesz śmiało postawić na eleganckie rolety rzymskie. Miękkie falbany z wysokiej jakości tkanin pięknie się układają i stanowią fantastyczną alternatywę dla tradycyjnych zasłon. Bogactwo wzorów oraz kolorów materiałów stwarza ogrom możliwości aranżacyjnych. Rolety rzymskie pasować będą również do wnętrz utrzymanych w stylu art deco czy vintage.

Żaluzje poziome, verticale oraz rolety rzymskie produkowane przez naszą firmę dają gwarancję najwyższej jakości i wieloletniego użytkowania. Zachęcamy do kontaktu!

Najnowsze udogodnienia w zakresie dekoracji okiennych
Od minimalizmu do maksymalizmu – modne osłony okienne