AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Żaluzje aluminiowe taras

Najlepsze osłony okienne do salonu

W pokoju dziennym spędzamy dużo czasu. Tu wypoczywamy, przyjmujemy gości, nierzadko również pracujemy. Aranżując okno w salonie mamy dużą dowolność w doborze osłony okiennej. Szeroki wybór modeli sprawia, że z łatwością dopasujemy osłonę do:

  • stylu i kolorystyki wnętrza

  • wielkości okna/drzwi tarasowych/przeszklenia

  • specyfiki pomieszczenia (m.in. usytuowania okien na wschód/zachód/północ/południe)

  • indywidualnych preferencji estetycznych.

Na co zwrócić uwagę kupując osłonę okienną do salonu?

Dobierając rodzaj rolety czy też żaluzji do pokoju dziennego, warto również wziąć pod uwagę kwestię bezpieczeństwa zamieszkujących dom dzieci oraz zwierząt. Niektóre modele osłon, na przykład rolety zewnętrzne uniemożliwiają wyjście przez okno niesfornego kociaka podczas wietrzenia mieszkania. Wystarczy wówczas opuścić całkowicie roletę i otworzyć okno na oścież wpuszczając do wnętrza świeże powietrze. Solidna roleta zewnętrzna to też dobre rozwiązanie do domu, w którym mieszkają maluchy. Dzięki niej małe dziecko nie wyjdzie niepostrzeżenie samo na taras lub balkon podczas wietrzenia salonu.

Stylowa osłona okienna do pokoju dziennego

Jaki rodzaj osłony sprawdzi się w nowoczesnej aranżacji? Tu mamy spore pole do popisu. W ofercie marki AleRolety nie mogło zabraknąć eleganckich rolet dzień-noc, które coraz częściej stają się ozdobą naszych mieszkań i domów. Minimalistyczny design idzie w parze z funkcjonalnością, dlatego model dzień-noc świetnie będzie się prezentował w nowoczesnym salonie. Specjalna konstrukcja rolety umożliwia swobodną zmianę natężenia światła wpadającego do pomieszczenia.

Ciekawą alternatywą są coraz popularniejsze plisy. Ich ogromną zaletą jest możliwość zamontowania osłony w oknie o dowolnych wymiarach. Plisy dopełnią współczesną aranżację drzwi tarasowych, a także dużych przeszkleń. Podobnie jak praktyczne żaluzje aluminiowe, które przeżywają obecnie swoisty renesans. W salonie zainspirowanym stylem eko, boho czy urban jungle doskonale sprawdzą się żaluzje drewniane, montowane do profilu okna, w profilu szyby albo do ściany. Ten rodzaj osłony wprowadzi do salonu wyjątkowy klimat przytulności i przypadnie do gustu miłośnikom naturalnych rozwiązań wnętrzarskich.

Nowocześnie czy klasycznie?

Wiele modeli osłon okiennych znajdzie zastosowanie zarówno w aranżacji utrzymanej w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym. Przykładem są eleganckie rolety rzymskie, które stworzą ponadczasowy wystrój okna w salonie. Za pomocą wygodnego łańcuszka oraz specjalnych sznurków podciągających materiał uzyskamy efektowne, ładnie układające się falbany. Roletę rzymską montuje się do ściany, sufitu lub bezpośrednio na oknie.

Uniwersalnym rozwiązaniem do każdego salonu, bez względu na usytuowanie (parter, piętro) są proste, ale niezwykle praktyczne rolety materiałowe wolnowiszące albo w kasetkach. Łatwo się czyszczą, skutecznie chronią przed słońcem, a wykonane na wymiar idealnie pasują do przeszkleń o dowolnych wymiarach.

Ogromny wybór kolorów materiałów sprawia, że bez problemu dopasujemy osłonę do wystroju pomieszczenia oraz indywidualnych upodobań estetycznych. Roleta materiałowa podgumowana zda egzamin we wnętrzu szczególnie narażonym na promienie słoneczne i nagrzewanie się. Grubszy, nieprzepuszczający światła materiał zapewni użytkownikom wnętrza optymalne warunki do wypoczynku.

Wysokiej jakości osłony okienne do salonu znaleźć można w ofercie naszej firmy. Każdy model wykonujemy na wymiar, z zastosowaniem wytrzymałych komponentów odpornych na uszkodzenia mechaniczne. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą marki AleRolety!

Dekoracje okienne do pokoju dziecięcego
Osłony okienne bezpieczne dla zwierząt – podsumowanie