AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Szare żaluzje pionowe

Jaką osłonę okienną wybrać do gabinetu lekarskiego?

Gabinet lekarski to specyficzne miejsce, które z jednej strony powinno służyć Pacjentom, z drugiej zaś tworzyć komfortowe warunki do pracy dla lekarzy i całego personelu. Przebywając w tego typu przestrzeni zwykle zwracamy uwagę na takie aspekty, jak:

  • wygoda (ergonomiczne wyposażenie poczekalni, nowoczesny sprzęt medyczny, przestronność)

  • wystrój pomieszczeń (rodzaj aranżacji, kolorystyka, wygląd mebli, oświetlenie)

  • zapewnienie prywatności (oddzielenie strefy poczekalni od gabinetu, w którym przeprowadzany jest wywiad lekarski czy też różnego typu zabiegi; zastosowanie parawanu, rolet, żaluzji)

To, jaką osłonę okienną wybierzemy do gabinetu lekarskiego ma wpływ na wszystkie powyższe aspekty. Po pierwsze, nowoczesna dekoracja okna będzie znakomitym dopełnieniem współczesnej przestrzeni wypełnionej zaawansowanymi technologicznie sprzętami medycznymi i minimalistycznymi meblami.

Po drugie, szeroki wybór osłon okiennych sprawia, że z łatwością dopasujemy odcień rolety czy żaluzji do kolorystyki aranżacji. W przestrzeni tego typu doskonale sprawdzi się jasna paleta barw – neutralne biele, szarości, beże. Dobrym pomysłem jest również przełamanie bieli wyrazistym kolorem, który stanowi element identyfikacji wizualnej danej marki (na przykład biel+błękit, szarość+fiolet, biel+czerń itd.). Wówczas jeśli gabinet lekarski skąpany jest w bielach, elementy wykończeniowe i dekoracyjne (w tym osłony okienne) mogą mieć inny, „uzupełniający” odcień.

I po trzecie, odpowiednia roleta lub żaluzje, zapewnią prywatność Pacjentom przebywającym w gabinecie. Dobrej jakości osłona okienna to podstawowy element wyposażenia gabinetu ginekologicznego, medycyny estetycznej, stomatologicznego i każdego innego. W tego rodzaju wnętrzu każdy Pacjent powinien czuć się komfortowo.

Wielofunkcyjne żaluzje

Na wyposażeniu współczesnych gabinetów lekarskich niemal zawsze znajduje się stanowisko komputerowe. Personel medyczny korzysta z różnego typu ekranów, dlatego możliwość ograniczenia dostępu światła słonecznego odbijającego się w monitorze znacznie poprawi komfort pracy. Świetnym rozwiązaniem do gabinetu będą żaluzje poziome lub pionowe (verticale). Są łatwe w obsłudze i w utrzymaniu czystości, a dzięki minimalistycznemu designowi pasują do wielu nowoczesnych aranżacji. Co ważne, z pomocą żaluzji przesłonimy nie tylko wnękę okienną, ale także całą ściankę działową oraz inne duże przeszklenia.

Estetyczne rolety materiałowe wolnowiszące lub w kasetkach

Roleta wykonana na wymiar z wysokogatunkowych materiałów posłuży przez wiele lat. Warstwa specjalnego impregnatu zabezpieczy jej powierzchnię przed zanieczyszczeniami czy blaknięciem. Marka AleRolety oferuje niezawodne rolety materiałowe, które sprawdzą się w oknach o różnych kształtach i wielkościach. Ogromny wybór kolorów tkanin sprawia, że z łatwością dopasujemy osłonę do konkretnej przestrzeni.

Efektowne plisy

Innowacyjna plisa okienna, podobnie jak funkcjonalne rolety dzień-noc, coraz częściej znajduje zastosowanie we wnętrzach użyteczności publicznej, siedzibach firm, kancelariach, gabinetach lekarskich. Jej podstawową zaletą jest możliwość zasłonięcia dowolnego fragmentu okna czy też innego rodzaju przeszklenia. Zgrabnie łączy estetykę klasycznej rolety materiałowej i ponadczasowych żaluzji poziomowych. Plisy są wygodne w obsłudze, pełnią jednocześnie funkcję dekoracyjną.

Duży wybór osłon okiennych do gabinetów lekarskich znajdą Państwo na naszej stronie ofertowej. Zapraszamy!

Osłona okienna do biura, sekretariatu, kancelarii
Idealna osłona okienna do pokoju hotelowego