Jak często wymieniać osłony okienne?
Co warto wiedzieć o wymianie osłon okiennych? To pytanie będzie nam towarzyszyć w sierpniowym cyklu tematycznym na naszym blogu. Wszystkie rodzaje dekoracji okiennych, żaluzje, plisy, rolety rzymskie czy też modele zewnętrzne, ulegają zużyciu – jedne szybciej, inne wolniej. Kurz, zalanie, promieniowanie UV, wilgoć, to tylko niektóre czynniki mające niekorzystny wpływ na wygląd i funkcjonalność osłon okiennych.
W najbliższych tygodniach przyjrzymy się następującym aspektom użytkowania rolet:
-
Rodzaj dekoracji okiennej, a jej żywotność
Poszczególne modele osłon różnią się między sobą estetyką, jak i materiałami, z których zostały wykonane. Rolety zewnętrzne są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne niż na przykład rolety materiałowe. W różnych modelach osłon napotkamy rozmaite mechanizmy sterowania, które również są mniej lub bardziej podatne na awarie. O tym, jak zapobiegać usterkom osłon okiennych będziemy pisać w kolejnych artykułach.
-
Jak dbać o rolety, aby służyły dłużej?
Ten temat łączy się z poprzednim. Osłony okienne zamontowane w naszych domach i miejscach pracy bez wątpienia posłużyłyby nam dłużej, gdybyśmy odpowiednio je pielęgnowali. Zaprezentujemy kilka sprawdzonych i bezpiecznych metod czyszczenia osłon okiennych, dzięki którym zachowają one doskonały wygląd mimo upływu lat. Czasem wystarczy regularnie sięgać po wilgotną ściereczkę i/lub miotełkę do kurzu, aby uchronić materiał „roletowy” przed trwałym zniszczeniem.
-
Wygodna obsługa rolet
Pamiętajmy, że dekoracje okienne chroniące przed słońcem oraz wścibskimi spojrzeniami sąsiadów, to ten rodzaj wyposażenia naszych mieszkań, z którego korzystamy codziennie. W związku z tym powinny gwarantować komfortową i łatwą obsługę, a jednocześnie być odporne na intensywną eksploatację. Marka AleRolety posiada w ofercie nowoczesne modele osłon wyróżniających się wygodą użytkowania. Czasami jednak mechanizm sterujący nie działa prawidłowo. Czy to oznacza, że trzeba wymienić osłonę okienną na nową? Niekoniecznie. Możemy dokonać małych napraw samodzielnie albo skorzystać z pomocy fachowca, który szybko i sprawnie przywróci roletę do użyteczności.
-
Czym kierować się przy wyborze nowej rolety?
Zdarza się, że osłona okienna nie zdała egzaminu, ponieważ była nieodpowiednio dopasowana, nie sprawdziła się w danym miejscu lub po prostu przegrała z… kocimi pazurami. Wówczas nie ma co zwlekać z wymianą rolety na nową. Plus jest taki, że mając pewien bagaż doświadczeń łatwiej będzie nam dokonać dobrego wyboru osłony okiennej. Poza tym zespół AleRolety chętnie służy radą!
Rolety, żaluzje, plisy – wszystkie osłony okienne narażone są na zanieczyszczenia, zniszczenie oraz awarie. W sierpniowych artykułach blogowych podpowiemy, jak często wymieniać dekoracje okienne, jak je prawidłowo montować i bezpiecznie użytkować. Zachęcamy do śledzenia nowości na blogu AleRolety!