AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Funkcjonalność żaluzji drewnianych i aluminiowych

Żaluzje to jedne z najbardziej praktycznych osłon okiennych dostępnych na rynku. Wciąż cieszą się ogromnym zainteresowaniem Klientów. Poziome lamele pasują zarówno do nowoczesnego, jak i klasycznego wnętrza. Modele drewniane są mile widziane w aranżacjach nawiązujących do natury (mowa przede wszystkim o stylu skandynawskim, rustykalnym, vintage, japandi, urban jungle, boho, cottage itp.).

Żaluzje tego rodzaju doskonale sprawdzą się także w pomieszczeniu urządzonym w duchu industrialnym – zwłaszcza gdy drewniane elementy zestawimy z takimi materiałami, jak szkło, metal, kamień czy beton. Natomiast żaluzje aluminiowe to równie popularne osłony znajdujące zastosowanie w przestrzeni mieszkalnej oraz biurowej, m.in. w nowoczesnej kuchni, minimalistycznym salonie, eleganckim biurze lub pracowni.

Bez względu na rodzaj zastosowanego materiału, żaluzje poziome dostępne w ofercie marki AleRolety, to gwarancja najwyższej jakości, wytrzymałości oraz dbałości o detal. Spełnią one oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów. W okamgnieniu nadadzą aranżacji odpowiedni klimat. Są jednocześnie niezwykle funkcjonalne:

  • posiadają prostą konstrukcję

  • łatwo nimi sterować

  • fachowo zamontowane posłużą przez lata

  • są bezproblemowe w czyszczeniu

  • dostępne w różnych wariantach kolorystycznych, co ułatwia dopasowanie osłony do specyfiki wnętrza

  • sprawdzą się nie tylko na oknie, ale również na drzwiach tarasowych czy innych większych przeszkleniach.

Poszczególne modele są standardowo zaopatrzone w pokrętło ułatwiające regulację dostępu światła słonecznego (czyli ustawienia lamel pod odpowiednim kątem), a także w łańcuszek umożliwiający całkowite podniesienie/opuszczenie żaluzji w zależności od potrzeb.

Jak czyścić żaluzje?

Łatwość utrzymania żaluzji w czystości, to kolejna zaleta tego rodzaju osłony okiennej. Wystarczy miotełka do kurzu, wilgotna ściereczka lub odkurzacz, aby pozbyć się wszelkich zabrudzeń. Na co dzień można użyć mokrej rękawiczki bawełnianej i dokładnie usunąć plamy po tłuszczu czy insektach. Żaluzje drewniane warto od czasu do czasu przetrzeć suchą szmatką z dodatkiem preparatu do pielęgnacji drewna. Dzięki temu zachowają piękny kolor i będą bardziej odporne na kurz, wilgoć czy blaknięcie.

Montaż żaluzji na szklanych ścianach działowych

Nie da się ukryć, że żaluzje zamontowane na okazałych przeszkleniach prezentują się fenomenalnie. W nowoczesnych projektach wnętrzarskich są często wykorzystywane nie tylko jako osłona drzwi tarasowych, ale także ogrodów zimowych i całych ścian ze szkła. Ich unikalny design współgra z aktualnymi trendami, dlatego są tak chętnie wybierane do domu lub biura.

Żaluzje marki AleRolety są wykonywane na wymiar. Idealnie przylegają do powierzchni, którą chcemy przesłonić. Proponujemy szeroką gamę kolorystyczną osłon, a także dwa warianty wykończenia powierzchni lamel – matowy i połyskliwy. Szczegóły dotyczące żaluzji produkowanych na wymiar znajdziecie na stronie naszej firmy. Serdecznie zapraszamy!

Stylowe żaluzje pionowe oraz ich funkcjonalność
Rolety zewnętrzne – na czym polega ich funkcjonalność?