AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

jJasne plisy - różna wysokość szyb

Funkcjonalność osłon okiennych – podsumowanie

Jeśli wciąż zastanawiasz się, która osłona okienna najlepiej sprawdzi się w Twoim salonie, sypialni, biurze lub pokoju dziecka, skorzystaj z naszego podsumowania. W jednym miejscu zebraliśmy niezbędne informacje na temat funkcjonalności poszczególnych modeli rolet i żaluzji. Zachęcamy do lektury!

Rolety – od materiałowych po zewnętrzne

  • Rolety materiałowe wolnowiszące

Ich największą zaletą jest prostota oraz łatwość obsługi. Pasują do każdego okna czy też większego przeszklenia. Sprawdzą się na drzwiach tarasowych/balkonowych, a także jako przesłona wnęk ściennych. Roleta materiałowa wykonana z impregnowanych materiałów jest odporna na blaknięcie. Bez problemu usuniesz z niej wszelkiej maści zabrudzenia.

  • Rolety materiałowe w kasetkach

Posiadają wszystkie zalety rolet wolnowiszących, przy czym wyróżnia je dodatkowy atut: tkanina „roletowa” umieszczona jest w specjalnych kasetkach, co dodatkowo chroni włókno przed zniszczeniem i sprawia, że osłona idealnie przylega do powierzchni okna. Kasetki dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych, co ułatwia dopasowanie osłony do wystroju wnętrza.

  • Rolety dzień-noc

Niezwykle estetyczne i praktyczne. Osłona składa się z poziomych pasów materiału ułożonych naprzemiennie. Rolety umożliwiają optymalne ustawienie stopnia nasłonecznienia wnętrza w zależności od warunków pogodowych oraz pory dnia. Z uwagi na zastosowanie nieco delikatniejszych materiałów, ewentualne zabrudzenia należy usuwać ostrożnie bez użycia silnych detergentów.

  • Rolety rzymskie

Stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych zasłon. Można je zamontować bezpośrednio na oknie, na ścianie lub na suficie. Są łatwe w obsłudze (posiadają wygodny łańcuszek). W przypadku zabrudzenia rolety trzeba unikać nadmiernego moczenia tkaniny, jak i stosowania silnych środków piorących.

  • Rolety zewnętrzne

Najtrwalsze z wszystkich osłon okiennych. Wpasują się w niemal każdy wystrój lokalu. Idealnie sprawdzą się na większych przeszkleniach. Latem chronią przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczenia, a zimą „zatrzymują” ciepło wewnątrz lokalu. Mogą być montowane wewnątrz lub na zewnątrz budynku. Wyposażone są w sterowanie ręczne lub sterowanie przy użyciu siłownika elektrycznego. Doskonałe rozwiązanie do domów i mieszkań na parterze. Warto zaznaczyć, że rolety antywłamaniowe są na ogół nieco droższe od innych typów osłon okiennych.

Plisy i żaluzje

  • Plisy

Łączą zalety rolety oraz żaluzji. W odróżnieniu od nich posiadają jednak dodatkowy atut – umożliwiają przesłonięcie dowolnego fragmentu okna (nie tylko górnej, ale też dolnej lub środkowej części przeszklenia). Łatwo utrzymać je w czystości. Świetnie sprawdzą się w oknach o nietypowych kształtach i wymiarach.

  • Żaluzje drewniane i aluminiowe

Jedno z najbardziej uniwersalnych rozwiązań w zakresie dekoracji okiennych. Pasują do klasycznego, jak i nowoczesnego wystroju wnętrza. Współgrają z aktualnymi trendami. Wystarczy miotełka do kurzu lub wilgotna szmatka, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia. Żaluzje gwarantują komfort użytkowania i są proste w obsłudze. Sprawdzą się w oknach oraz drzwiach tarasowych, w ogrodach zimowych, na balkonach.

 

Pełną gamę produktów naszej firmy znaleźć można na https://alerolety.pl/oferta-oslon-okiennych/. Zapraszamy!

Osłony okienne - funkcjonalność vs. estetyka
Stylowe żaluzje pionowe oraz ich funkcjonalność