AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Rolety materiałowe w kasetkach_2

Efektywne oszczędzanie przez cały rok dzięki osłonom okiennym

W poprzednich artykułach pisaliśmy o tym, jak w prosty sposób można zaoszczędzić energię w domu lub miejscu pracy stosując odpowiednie osłony okienne. W tym wpisie podsumujemy najważniejsze kwestie i omówimy przydatne wskazówki dotyczące stosowania różnych osłon okiennych w naszych domach oraz przestrzeni biurowej.

Rolety zewnętrzne a izolacyjność cieplna budynku

Okna mogą być odpowiedzialne nawet za 40% strat ciepła. To sporo, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę rosnące z miesiąca na miesiąc rachunki za energię. Popularne rolety zewnętrzne nie tylko zapewniają prywatność domownikom, ale także podnoszą komfort cieplny wewnątrz budynku. Jednak aby montaż tego rodzaju osłon przyniósł realne oszczędności, konieczne jest:

  • wypracowanie dobrych nawyków – inwestycja w solidne osłony zewnętrzne to jedno, niemniej równie ważne jest ich odpowiednie stosowanie; zimą redukują one straty ciepła, o ile… nie zapomnimy opuścić rolety na noc, kiedy temperatura na zewnątrz jest najniższa; w sezonie letnim również powinniśmy pamiętać o zasłonięciu okna również w tych pomieszczeniach, z których aktualnie nie korzystamy; dzięki temu utrzymamy przyjemny chłód w mieszkaniu i nie będziemy musieli tak często korzystać z klimatyzatora lub wentylatora;

  • prawidłowy montaż osłon okiennych – fachowo zamontowane rolety zewnętrzne dają gwarancję wygodnego i bezawaryjnego użytkowania przez lata; osłony powinny być szczelne, idealnie dopasowane do okna, wykonane z wyjątkowo wytrzymałych materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne; marka AleRolety zajmuje się zarówno produkcją, jak i montażem rolet antywłamaniowych – działamy kompleksowo i dajemy gwarancję najwyższej jakości produktów oraz usług.

Jak stosować rolety materiałowe i oszczędzać pieniądze?

Rolety materiałowe, w szczególności modele podgumowane, skutecznie blokują dostęp promieni słonecznych do wnętrza pomieszczenia i – podobnie jak osłony zewnętrzne – zapobiegają jego nagrzewaniu w upalne, letnie dni. Rolety w pełni zaciemniające świetnie sprawdzają się w sypialniach, lokalach na poddaszach, a także w mieszkaniach zlokalizowanych w tych częściach budynków, które są najbardziej narażone na dogrzewanie przez słońce. Stosując rolety podgumowane znacznie rzadziej jesteśmy zmuszeni korzystać z klimatyzacji, co pozwala nieco zaoszczędzić.

Zalety rolet okiennych w kontekście oszczędzania

Zarówno wewnętrzna, jak i zewnętrzna ochrona przed słońcem pełni funkcję praktyczną, dekoracyjną i jest energooszczędna. To, jaką osłonę okienną zastosować w danym miejscu, warto skonsultować ze specjalistami. Warto pamiętać, że funkcjonalność rolet zwiększa się wtedy, gdy osłony są ustawiane w optymalnej pozycji dopasowanej do pory roku, pory dnia, czy też pogody.

Dobrze dobrana osłona okienna, to gwarancja komfortu wszystkich domowników, a jednocześnie oszczędność pieniędzy i ochrona klimatu. Zakup porządnej rolety będzie dobrą inwestycją, która bez wątpienia szybko się zwróci.

W naszej ofercie znaleźć można osłony zewnętrzne sterowane ręcznie lub przy wykorzystaniu siłownika elektrycznego. W kolekcji rolet materiałowych prezentujemy modele podgumowane, które najskuteczniej chronią przed słońcem. W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu z naszą firmą!

Osłony okienne bezpieczne dla zwierząt cz. 1
Oszczędność energii latem i zimą dzięki osłonom okiennym