AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Granatowe rolety rzymskie

Dekoracje okienne w ciemnych kolorach

Ciemna, pełna głębi kolorystyka, podobnie jak styl maksymalistyczny stanowiący przeciwwagę dla popularnego minimalizmu, cieszy się w ostatnim czasie sporym zainteresowaniem. Butelkowa zieleń, burgund, antracyt, granat i czerń goszczą w naszych domach coraz częściej. Wzorzyste tapety, kwieciste motywy na tekstyliach, soczyście zielone lasy tropikalne na bieżnikach, ścianach i innych elementach wnętrz są obecnie bardzo modne.

Nie inaczej jest z osłonami okiennymi w ciemnych barwach. Zielone rolety materiałowe, brązowe żaluzje, granatowe plisy, a może grafitowe rolety dzień-noc? Wybór powinien być podyktowany stylem aranżacji wnętrza, wielkością pomieszczenia, a także indywidualnymi preferencjami estetycznymi.

Czarna roleta? Czemu nie!

Przyjęło się, że poszczególne elementy wyposażenia domu, w tym dekoracje okienne, nie powinny być zbyt ciemne jeśli pomieszczenie jest niewielkie i mało nasłonecznione. Niemniej w pierwszej kolejności powinniśmy wziąć pod uwagę własne upodobania. Zwłaszcza że obecnie – na przekór minimalistom – coraz większym uznaniem cieszy się styl maksymalistyczny. Ciemne aranżacje mają w sobie to „coś”. Tworzą unikalny klimat. Bardzo elegancki, a jednocześnie nadzwyczaj funkcjonalny.

Gdzie zatem sprawdzą się osłony okienne w ciemnych kolorach?

  • w pomieszczeniach nadmiernie nasłonecznionych, w tym na poddaszach w oknach dachowych (zbyt jasna i transparentna roleta może być niewystarczająca w starciu ze słońcem w upalny, letni dzień)
  • w bardzo dużych wnętrzach o zaburzonych proporcjach (ciemny kolor jednej ze ścian, w tym utrzymana w podobnej kolorystyce roleta okienna może optycznie „skrócić” pomieszczenie, nadając mu tym samym odpowiednie proporcje)
  • w aranżacjach zainspirowanych estetyką maksymalistyczną, klasyczną, urban jungle czy też art deco (tutaj można zaszaleć z kolorami – wszystkie wymienione style przepadają za ciemnymi odcieniami mebli, ścian, podłóg oraz dekoracji okiennych)
  • w sypialniach (nie chodzi o to, aby stworzyć ciemną „norę”, ale zapewnić sobie optymalne warunki do wypoczynku; ciemniejsza osłona dopasowana do wystroju wnętrza będzie idealną alternatywą dla grubych zasłon i firan)
  • w lokalach, w których chcemy zapewnić użytkownikom maksimum prywatności (tu świetnie sprawdzą się m.in. rolety materiałowe podgumowane).

Osłony okienne marki AleRolety

W naszym asortymencie znaleźć można szeroki wybór dekoracji okiennych utrzymanych w ciemnej kolorystyce. Aranżujesz przytulny salon skąpany w granacie zestawionym ze złotymi dodatkami? A może rozglądasz się za stylową dekoracją okna do monochromatycznego biura? Biel i czerń to ponadczasowy duet, który nie wychodzi z mody. Oferujemy rolety zewnętrzne, rolety rzymskie, żaluzje oraz plisy w najróżniejszych kolorach. Z łatwością dopasujesz osłonę do wystroju pomieszczenia.

Ciemne dekoracje okienne mają jeszcze jedną istotną zaletę: nie brudzą się tak szybko, co wpływa na ich nienaganny wygląd oraz wydłużony okres użytkowania. Na uwagę zasługują również niezwykle funkcjonalne rolety zewnętrzne, dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Te ciemne cieszą się największą popularnością wśród Klientów.

Masz pytania lub wątpliwości? Zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem!

Osłony okienne w ciepłych barwach
Osłony okienne w pastelowych odcieniach